top of page

Документ Microsoft Office Publisher.jpg

Документ Microsoft Office Publisher.jpg
1517212467_5b14eb22f2199d1c4cdae73ff3051

З метою підвищення ефективності професійної підготовки студентів-медиків, розвитку їхньої  мовної компетенції та посилення мотивації до оволодіння медичною термінологією, в рамках тижня циклової комісії природничо-наукових дисциплін 29.03.2019 року був проведений теоретичний тур олімпіади з дисципліни «Основи латинської мови з медичною термінологією». Свої  знання випробовували студенти АЛ-209 та БЛ-209 курсу відділення «Лікувальна справа». Майбутні  медики мали змогу перевірити на практиці та удосконалити навички отримані  на заняттях латинської мови. 30.03.2019 року 11 студентів, які  вийшли у ІІ-ий тур  гідно представили і захистили свої проектні роботи:

  • Катерина Копайгора( АЛ-209) - “De speciebus medicates”

  • Анастасія Самборська(АЛ-209) - “De pulmonibus”

  • Андрій Чорнобай(АЛ-209) - “De abdomine”

  • Інна Руда(БЛ-209) - “De plantae medicatae”

  • Наталія Курсик(БЛ-209) - “De musculis”.

Найкращі та найактивніші студенти нагородженні грамотами та отримали подяки за участь.

1517212467_5b14eb22f2199d1c4cdae73ff3051

05 лютого 2019 року відбулося практичне відкрите заняття з латинської мови викладача Вікторії Леньо із теми «ІІІ відміна іменника. Жіночий рід. Суфікси жіночого роду». Мета заняття – навчити майбутніх медиків визначати головну лексичну одиницю медичної термінології, яка вказує на запалення органів та на назви хвороб незапального процесу. Адже володіння знаннями з даної теми закладає підґрунтя для успішного оперування медичною термінологією на всіх рівнях курсу (фармакологічна, ботанічна, хімічна, анатомічна та клінічна термінології). У ході заняття студенти вчилися диференціювати іменники І, ІІ та ІІІ відмін латинських та грецьких слів, засвоїли відмінкові закінчення іменників ІІІ відміни, вивчили лексичний мінімум (назви захворювань) та відтворювали його усно та письмово. Основні цілі розвитку особистості у ході заняття-виховувати інтерес до анатомічноі та клінічної термінології, прищеплювати бажання стати хорошим і грамотним спеціалістом та культурною людиною,стимулювати інтерес до розвитку та історії медицини.

титулка віка.jpg
1517212467_5b14eb22f2199d1c4cdae73ff3051

29-30 березня 2018 року в рамках декади циклової комісії природничо-наукових дисциплін відбулася внутрі коледж на Олімпіада з латинської мови.

30 студентів ІІ курсу зі спеціальності “Медсестринство” виявили бажання продемонструвати свої знання цієї величної класичної мови, важливої для медика.

Олімпіада проходила у 3 етапи. Кожне із завдань передбачало свій метод виконання та свою оцінку.

   Першим етапом були тестові завдання, які включали п'ять тематичних розділів: «Фонетика», «Іменник», «Прикметник», «Грецькі префікси та суфікси», «Формулювання клінічних діагнозів». Тести були розташовані в порядку вивчення основних розділів курсу, що базуються на лексичному мінімумі відповідних тем.

На другому етапі студенти показали вміння володіти професійною медичною лексикою. Вони пояснювали та розбирали визначення термінів, аналізували назви лікарських засобів за словотворчими елементами, пояснювали назви фізіологічних процесів хвороб.

   Третім етапом була практична частина, яка включала в себе захист самостійних робіт. Саме інноваційні форми роботи заохочують студентів до навчання, мотивують до глибшого та серйознішого вивчення предмету, тому цю форму роботи слід продовжувати й надалі.

   Олімпіада не лише продемонструвала знання студентів  з латинської граматики та фонетики, але й підтвердила бажання студентів вивчати крилаті латинські  вислови, прислів`я та афоризми, виявила серйозну зацікавленість студентів історією латинської мови.

   Переможцями Олімпіади стали:

І місце – Грицюк Юлія (група АЛ-209);

ІІ місце – Вакалюк Олександра (група АЛ-209);

ІІІ місце – Гайчук Наталія (група БЛ-209).

   Латинська мова в коледжі є дуже важливою, адже це крок до фундаментальних медичних наук, і наші студенти це розуміють.

   Важливим є той факт, що проведення олімпіади стає традиційним саме завдяки використанню новітніх інформаційних технологій, які дозволяють студентам різних  груп не лише спілкуватися, але й змагатися між собою у знаннях з латинської мови.

bottom of page